Olimpiade si Concursuri

Premii la Olimpiade şi concursuri şcolare

An şcolar: 2011-2012

Comisia metodică: Limbă şi Comunicare 

Nume, prenume

elevi premiaţi

Disciplina

Clasa

Profesor îndrumător

Locul obţinut

Bereczki LaurenţiuRusu RaulSoimoşi Adrian Limba englezăLimba engleză X AX AX B Camelia CiobanuCamelia Ciobanu Locul III la faza judeţeană a Concursului   Național  „Olimpadele   cunoaşterii”    (12 iunie 2012)Menţiune – la faza judeţeană a Concursului „Olimpicii   cunoaşterii”
Rusu RaulEgri Sergiu Eseu,   Secţiunea III: “Romănia de mȃine” X AX B Camelia CiobanuCamelia Ciobanu Premiul I la Concursul   judeţean: “Romȃnia ȋntre realitate şi ficţiune”Premiul I la Concursul   judeţean: “Romȃnia ȋntre realitate şi ficţiune”
Frătean MădălinaDragoste   RalucaBotiș Ciprian

Zăgrăian    Vlad

 

Ilea Zeno

Limba francezăLimba francezăLimba franceză

Limba franceză

 

Limba franceză

X AXI BXI B

X A

 

XI B

Deliana DolhaDeliana DolhaDeliana Dolha

Deliana Dolha

 

Deliana Dolha

Locul I la faza națională   a Concursului național  „Olimpadele   cunoaşterii”Locul I la faza națională   a Concursului național  „Olimpadele   cunoaşterii”Locul I la faza națională   a Concursului național  „Olimpadele   cunoaşterii”Locul II la faza judeţeană a Concursului național  „Olimpadele cunoaşteriiLocul II la faza judeţeană a Concursului național  „Olimpadele cunoaşterii
Dragoste     RalucaLostun Ana-Maria Secțiunea ESEU  (în limba română) XI B Deliana Dolha Locul III la Concursul   județean Spune NU violenței !” – secțiunea ESEU   (14 iunie 2012)

Comisia metodică: Tehnologii 

Nume, prenume elevi premiaţi

Disciplina

Clasa

Profesor îndrumător

Locul obţinut

Olimpiada interdisciplinară tehnică-faza   judeţeană

Abrudan Alin domenul electric a XI-a A V. Boancă, R. Feştilă, C. Nemeş, I. Popa

 III

Rus Bogdan domeniul electric a XI-a A V. Boancă, R. Feştilă, C. Nemeş, I. Popa

Menţiune

Abrudan Marius domeniul   electronică şi automatizări a XI-a C V. Boancă, R. Feştilă, C. Nemeş, I. Popa

 II

Abrudan Ionuţ domeniul   electronică şi automatizări a XI-a C V. Boancă, R. Feştilă, C. Nemeş, I. Popa

III

Concurs interjudeţean de informatică   “Zilele informaticii Clujene”

Cimerdean Paul Lucian TIC a X-a C F. Hudrea

I

Craiu Raul TIC a X-a C F. Hudrea

Premiul   special

Concursul Naţional de Ştiinţă şi Tehnică   “Florin Vasilescu” Călăraşi

Băgăcean Vlad electronică a X_a A V. Boancă, C. Nemeş  

III

Rusu Raul electronică a X_a A V. Boancă, C. Nemeş
Abrudan Marius electronică a XI-a C V. Boancă, C. Nemeş
Şipoş Daniel electronică a XI-a C V. Boancă, C. Nemeş

Concursul de inventică şi experimente  “Paşi pe urmele lui Edison”

Fleştea Valentin electronică a XII-a B V. Boancă, C. Nemeş  

Menţiune

Cerceş Radu electronică a XII-a B V. Boancă, C. Nemeş
Abrudan Marius electronică a XI-a C V. Boancă, C. Nemeş
Bodrea Florin electronică a XI-a C V. Boancă, C. Nemeş

Comisia metodică: Matematică şi ştiinţe

 Nume, prenume elevi premiaţi

Disciplina

Clasa

Profesor îndrumător

Locul obţinut

 Fleştea Valentin Fizică XII B Lar Aurel Locul III la Concursul:   „Ştefan Procopiu”, etapa   judeţeană
 Ciortea CristianBerar Daniel FizicăFizică XII BXI A Lar Aurel Locul II la Concursul:   „Ştefan Procopiu”, etapa   judeţeanăLocul III la Concursul:   „Ştefan Procopiu”, etapa   judeţeană
 Fleştea Valentin Interdisciplinar XII B Lar Aurel Menţiune   specială Concursul de inventică şi experimente: „Paşi pe urmele lui Edison”
 Cerceş Radu

Comisia metodică: Om şi societate

Nume, prenume elevi premiaţi

Disciplina

Profesor îndrumător

Locul obţinut

Concurs interjudețean:   „Lumea pe care o descoperi” Costea CornelAntonescu Mariana III
Concursul „My money week”, organizat de Şcoala Internaţională   Cluj-Napoca Man Simona Menţiune
 Echipa de fotbal a şcolii Cupa   liceelor la fotbal organizată de către Primăria Cluj Călimac Nicolae Locul II ȋn grupă
 Echipa de fotbal a şcolii Cupa   liceelor la fotbal organizată de către Gazeta Sporturilot Călimac Nicolae Locul III ȋn grupă
 Ploscar Adrian, Ban   Horaţiu, Podar ŞtefanPloscar Adrian, Pavel   Alexandru Cupa   liceelor la fotbal tenis Călimac Nicolae Locul IIIla tripluLocul III la dublu
 Şerban Iuliu, XI ERoman Bogdan, IX E Concurs   de tenis de masă – faza municipală Călimac Nicolae Locul VLocul   VIII
 Formaţia de dansuri populare a colegiului:   “Mocăniţa” Festivalul   interjudeţean de Folclor de la Focşani Călimac Daniela Locul I
 Formaţia de dansuri populare a   colegiului: “Mocăniţa” Festivalul   Naţional de folclor pentru elevi: “Flori de mai “ Călimac Daniela Locul Ila dans popular   tradiţionalLocul II la dans folcloric coregrafic

Concursul revistelor şcolare – faza   judeţeană

Nume, prenume elevi premiaţi

Disciplina

Clasa

Profesor îndrumător

Locul obţinut

Revista:   „9 liceenilor”, nr, 13/2012Revista:   “Visul meu…tirul, nr.4/2012” Concursul   revistelor şcolare – faza judeţeană colectivul redacţional al   revistelor;-au coordonat elevii pentru   a realiza articole: prof. Costea Cornel, Dolha Deliana, Dorneanu Anca, Nistor   Adela, Hudrea Floare, Hadȋrcă Adelina, Mikuláj-Gyulai Enikő, Popa Ioan, Losonţi Mircea,   Teşa Laura Giurgiu Elena, Drăgan Iolanda Popescu Carmen, Lar Aurel, Turcuş Claudiu, Ancuţa   Perde Menţiunea a II-a evidenţiatăMenţiunea a IV-a   evidenţiată